• Hesap Oluştur
 • Oturum Aç

Yapay Zeka sahte bir sahiden gerçek bir yüz söyleyip söylemediğinizi kontrol eder.

admin    0

  • avatar

  admin  24-03-2019, 21:42

  Kredi:
  #1
  Bu belirsizlik dünyasında Yapay Zeka kaynaklı bir sahtekarlıktan gerçek bir yüz olup olmadığını kontrol etmek için yeni bir web sitesi yayına girdi.
  HangiFaceIsReal.com web sitesi, Bilgi Üniversitesi'nden Jevin West ve Washington Üniversitesi'nde biyoloji bölümünden Carl Bergstrom tarafından oluşturulmuştur.

  West ve Bergstrom, 2017'de “Büyük Veri Çağında Saçma Çağrı” başlıklı bir sınıf sunduktan sonra bir dereceye kadar ün kazandı.
  Onların web sitesi bu satırlar boyunca devam ediyor ve muhtemelen tahmin ettiğiniz gibi, sahte yüzün gerçek yüzünü seçmekle ziyaretçilere iş yapıyor (sessizce kendime güveniyordum, ancak başarı oranımı yüzde 50'ye düşürdüm).
  Gelen bir mesaja web sitelerini açıklayan, Batı ve Bergstrom yazdı:
  Alıntı: “Kullanıcı adlarına ve metne daha fazla güvenmemeyi öğrenmiş olsak da, resimler farklı. Hiçbir resmi olmayan bir resmi sentezleyemezsiniz, varsayıyoruz; bir resim birinin olmalıydı. Bir dolandırıcının başkasının resmine uygun olacağından emin olun, ancak böyle yapmak google ters arama ve benzeri bir dünyada riskli bir stratejidir. Bu yüzden resimlere güvenme eğilimindeyiz. Resimli bir işletme profili belli ki birine ait. Bir buluşma sitesindeki bir maç, fotoğraf çekildiğinden 10 kilo daha ağır ya da 10 yaş daha büyük olabilir, ancak bir fotoğraf varsa, kişi açıktır.
  Artık. Yeni olumsuz makine öğrenme algoritmaları, insanların daha önce hiç bulunmamış insanların sentetik “fotoğraflarını” hızlı bir şekilde üretmelerini sağlıyor. ”
  Parite arkasındaki teknolojiyi geliştirmedi ancak ciddi bir soruna eğlenceli bir şekilde dikkat çekmek istedi . “Amacımız, sizi dijital kimlikleri taklit etmenin kolaylığından haberdar etmek ve bu taklitleri tek bakışta görmenize yardımcı olmak” diyorlar.

  NVIDIA'daki yazılım mühendisleri, gerçekçi yüzler oluşturmak için etkileyici algoritmayı geliştirdi. ThisPersonDoesNotExist.com sitesinde zaten iş başında görmüş olabilirsiniz .
  Algoritma, iki sinir ağının birbiriyle rekabet ettiği bir 'Genel Çelişkili Ağ' üzerinde eğitilmiştir; biri sahte görüntüler oluştururken, diğeri farkı tespit etmeye çalışıyor.
  Şu anda insanlar gerçek kişiyi zamanın yaklaşık yüzde 70'ini görüyorlar. Dikkat edilmesi gereken bazı tutarsızlıklar fotoğrafın arkaplanı ve gözlük ve saç gibi şeylerin nasıl oluşturulduğudur.
  Bir fotoğrafın gerçek olup olmadığına karar vermeye çalışıyorsanız, ikili aynı kişinin fotoğraflarını farklı açılardan aramanızı önerir. Yapay Zeka'nın yapması, yazı itibariyle mümkün değildir.
  Gelecek Yapay Zeka İle Gelecek
  (En son düzenleme: 25-03-2019, 00:43 admin.)
  Beğeni

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi

Foruma Git: