Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Makine öğrenmesi işleri yüksek ücretli ve talepli
#1
Şantiyeden bir rapora göre Gerçekten de, makine öğrenimi mühendisi artan talep ve yüksek maaşlar nedeniyle 2019'un en iyi işidir.
Kariyer, geçen yıl yüzde 344'lük bir büyüme oranı ile 146.085 $ 'lık mevcut bir ortalama maaşa sahip.
Teknoloji ile ilgili işler genel olarak kazanmaya devam ediyor. Nitekim, 2019'daki ilk 25 işi raporlarında bulmakta ve bunlardan dokuzu teknoloji rollerinden oluşmaktadır.
Yazılım geliştirici gibi roller, çok sayıda iş açılışı nedeniyle yüksek sıralarda yer almaya devam ediyor, ancak makine öğrenimi mühendisliği rolleri, yüksek maaşlar ve daha hızlı büyüme nedeniyle bir numaralı noktayı öne sürüyor.
AI ile ilgili ikinci bir iş, ilk 10'un hemen dışında yer alıyor. 13 numarada, 'Bilgisayar Görme Mühendisi' bir makine öğrenim mühendisine göre daha yüksek bir ortalama taban maaşına (158.303 $) sahip, ancak daha yavaş büyüme nedeniyle (% 116) daha düşük sırada.
İşte Indeed'in raporundaki en iyi işlerin tam listesi:

[Resim: indeed-top-jobs-2019-best.jpg?w=654&ssl=1]

Şirket faaliyetlerinde yapay zekâ kullanımının artması nedeniyle, raporda bu büyümenin önümüzdeki yıllarda hızlanmaya devam etmesi bekleniyor.
Gelecek Yapay Zeka İle Gelecek
Alıntı


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi

Hakkımızda
    Yapay Zeka Forum , Yapay Zekayı Türkiye'ye tanıtmak ve bu alanda Türkçe kaynak sıkıntısını gidermek ve aynı zamanda Yapay Zekaya ilgi duyan tüm kişileri bir araya getirmek amacıyla kurulmuştur.

Yapay Zeka Forum


yapay zeka

,

yapay sinir ağı

,

yapay sinir ağları

,

derin öğrenme

,

makine öğrenmesi