• Hesap Oluştur
 • Oturum Aç

Yapay Sinir Ağı TensorFlow Kütüphanesi

admin    1

  • avatar

  admin  03-06-2018, 18:15

  Kredi:
  #1
  [Resim: 2FNLTensorFlow.png?resize=640%2C336]


  Yapay Zekanın alt dalı olan Yapay Sinir Ağı Kütüphanesidir.
  Geliştiricisi Google
  Yazıldığı dil ise Pythondur.
  Açık kaynak kodlu Derin Öğrenme Kütüphanesidir.
  TensorFlow Hub, makine öğrenim modellerinin yeniden kullanılabilir bölümlerinin yayınlanmasını, keşfini ve tüketimini teşvik eden bir kütüphanedir.
  İos ve Android desteği ile mobil programlarda da kullanılabiliyor.
  Özellik algılama özelliklerini yeniden kullanarak, daha az eğitim verisi ve zamanı kullanarak kendi sınıflarınızı tanıyan modeller oluşturabilirsiniz.
  Aynı görev için modüller ortak bir imza uygulamalıdır, böylece modül tüketicileri bunları kolayca değiştirebilir ve problemleri için en iyi olanı bulabilir.
  Modern görüntü tanıma modellerinde milyonlarca parametre bulunur. Bunları sıfırdan eğitmek, çok sayıda etiketli eğitim verisi ve çok fazla hesaplama gücü gerektirir (yüzlerce GPU-saat veya daha fazla). Aktarım öğrenimi, ilgili bir görevde eğitilmiş ve yeni bir modelde yeniden kullanabilen bir model parçasını alarak bunun çoğunu kısaltan bir tekniktir.

  Gelecek Yapay Zeka İle Gelecek
  Beğeni
  • avatar

  kadir.nar  10-06-2018, 04:23

  Kredi:
  #2
  Adminimizin anlattığı gibi derin öğrenme alanında çalışacak arkadaşlar için, Google'ın desteklediği bir kütüphanedir.Ve eğer kurulumları sorunsuz yaptıysanız tabi ki ilk kodumuz Hello Word olacaktır.Tensorflow ile nasıl Hello Word yazacağımıza yazalım.

  [Resim: dBnEjL.png]


  Kodumuzun dan biraz bahsedelim.Kütüphane çağırırken import komudunu kullanırız.Ve eğer kütüphane isim uzunsa onu kısaltmak için as komudunu kullanırız.Burada tensorflow kütüphanesini çağırdık ve her zaman tensorflow yazmak yerine artık tf yazmamız yetecektır.Çünkü as tf diyerek bunu bildirdik.

  Sonra hello diye bir değişken oluşturduk ona tf.constans dedik.Tensorflow da bazı işlemler de kullanılmak üzere olarak constant kullanılır.Sonra bunun içine ekrana yazdırmamız istediğimiz cümle/kelime/sayi artık aklınıza ne geliyorsa cift tırnak veya tek tırnak içinde yazdırabilirsiniz.Çıktının gösterilme aşamasın da ise Session yapısı kullanılıyor.

   İyi Kodlamalar.
  Beğeni

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi

Foruma Git: